1Yeni Üyelik:

Sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

Eğer kuraldisi.tv sitemizde üyeliğiniz varsa aynı bilgilerle, Kuraldışı Kitaba giriş yapabilirsiniz.

3Şifremi Unuttum:

Şifreniz E-posta adresinize gelecektir.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.
Bu sitenin tüm hakları Kuraldışı Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti.ne aittir, izinsiz kullanılamaz.
ANA SAYFAKİTAPCDDVDFIRSATYAZARLARYAYINEVLERİİLETİŞİM
SEPETİM
Sıkça Sorulan Sorular
CD’lerden Nasıl Yararlanılır

KATEGORİLER


Sıkça Sorulan Sorular

Aradığım kitaplara nasıl ulaşırım?
Bunun için küçük bir arama motoru sitemizde mevcuttur. Sitenin üst kısmında bulunan tekst alanına dilediğiniz kelimeyi yazıp, hemen yanındaki 'ara' komutuna basarak aradığınız kelimelerle ilgili veritabanında bulunan kitapları ve yazarları listeleyebilirsiniz.

Bir kitap hakkında hangi bilgileri edinebilirim?

Kitabı arayıp bulduktan sonra, kitap sayfasına gittiğinizde, kitap kapağı, arka kapağındaki metinler, yazarı, çevirmeni, yayım yılı, sayfa sayısı, fiyatı gibi kitap detay bilgileri, varsa kitap hakkında okurlarımızın yorumları önünüze gelecektir.

Kitaplar hakkında nasıl görüş belirtebilirim?

Kitap sayfasında bulunan "Yorumlar" kısmına görüşlerinizi yazabileceğiniz bir form gelecek. Formu doldurup "Ekle" kısmına tıkladığınızda kitabın sayfasında yayınlanacaktır.

Üyelik nedir?

Üyelik sistemi sizi daha iyi tanıyıp size ve zevkinize özel hizmet verebilmemiz için geliştirilmiş bir sistemdir. Yaptığınız her tercih ve işlem sizi daha iyi tanımamızı sağlıyor.

Üye olmanız için sadece e-posta adresinizi girmeniz ve kendinize bir şifre belirlemeniz yeterli. Üyelik ücretsizdir.

Üyelik sisteminin avantajları nelerdir?
Öncelikle sitemizde birçok şeyi üyelerimize özel yapacağımızı belirtmekte fayda var.Kampanyalar ve fırsatlardan ancak üyelerimiz yararlanabilecektir. Yeni çıkacak kitaplar hakkında ilk bilgilenen siz olacaksınız.

Nasıl sipariş vereceğim?
* Sipariş verebilmek için  önce sipariş vermek istediğiniz kitabı listenize eklemelisiniz.

Listenize kitap eklemek için sitede çeşitli sayfalarda göreceğiniz "Sepete Ekle" veya "Satın Al" linklerini kullanabilirsiniz.

 

* Birinci aşamada siparişiniz ile ilgili genel bilgiler istenmekte. Ödemeyi nasıl yapacağınız, hangi ulaşım metodunu tercih ettiğiniz, siparişinizin kime gönderileceği gibi…

 

* Bundan sonra buradaki tercihlerinize göre teslimat adresinizi bildireceğiniz sayfa gelecek. Eğer teslimatın size yapılmasını istiyorsanız bu ekranda daha önce bize bildirmiş olduğunuz adresin dökümü gelecek.

Dilerseniz bunlardan birine, dilerseniz yeni bildireceğiniz başka bir adrese gönderilmesini isteyebilirsiniz. 

 

* Üçüncü adım fatura adresinizi bildirmek için. Burada yine var olan adresiniz listelenecek, adresiniz yoksa ya da farklı bir adrese gönderilmesini istiyorsanız  formu dolduracaksınız.


* Son adımda verdiğiniz bilgilere göre  tüm sipariş bilgileri listelenecek.

Eğer bilgileri onaylıyorsanız siparişiniz tamamlanacak ve statüsü "Ödeme bekleniyor" olarak veritabanımıza kaydedilecek.

 

* Seçmiş olduğunuz ödeme türü kredi kartı ise hemen kart bilgilerini gireceğiniz ekrana alınacaksınız.

Burada kart numaranız banka tarafından onaylanırsa siparişinizin statüsü "Gönderilmeyi bekliyor" olarak değiştirilecek. Onaylanmazsa ödemeyi başka türlü de yapabileceğinizi düşünerek sipariş bilgilerinizi bir müddet daha saklayacağız ve sizden ödeme bekleyeceğiz.

 

* Dilerseniz havale gibi yollarla ödemeyi yapabilirsiniz.

Siparişiniz bu şekilde tamamlandıktan sonra bir de teyit için e-mail göndereceğiz.
Ödemeniz elimize ulaştıktan sonra bir iki gün içinde siparişiniz  kargoya verilecektir. Bu andan sonra siparişinizin statüsü "Gönderildi" olarak değiştirilecek ve size e-mail ile bildirilecektir.

 

* Siparişiniz gönderildikten sonra (yurtiçi siparişleriniz) iki üç gün içinde adresinize teslim edilecektir.

Ayrıca siparişinizin durumunu kişisel sayfanızdan ("Benim Sayfam") takip edebilirsiniz.


* Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ile Türkiye dışındaysa Yurtdışı-Posta Servisi ile yapılır. Yurtdışı kargo ücreti alıcıya aittir.


* Yurtdışı gönderimleri  Posta İdaresi (PTT) yoluyla olmaktadır. Takriben 1-3 hafta sürmekte, düşük fiyat nedeniyle tercih nedeni olmaktadır.


*Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda gecikme nedenini bilgi@kuraldisi.net adresinden öğrenebilirsiniz.

 

* Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 511 62 520212 511 62 52  numaralı telefona fakslanıp durum dagitim@kuraldisi.com adresine e-posta aracılığıyla bildirilmelidir.
Kuraldışı ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Sitemizden yaptığınız alışveriş niçin güvenli?
Çünkü internette var olan tüm güvenlik sistemleri sitemizde kullanılmaktadır. Yazılımlarımız bilgilerinizin gizliliğini koruyacak şekilde geliştirilmiştir. Kredi kartı ile olan işlemlerinizde SSL (Secure Socket Layer) teknolojisinin sağladığı günün en yüksek şifreleme tekniği (128 bit) kullanılmaktadır.

Kart onay işlemleri esnasında doğrudan banka ile bağlantı kurulmakta, kart bilgileriniz sistemimizde herhangi bir yere kesinlikle yazılmamaktadır. 
Kartınızla ilgili tüm işlemler banka ile sizin aranızda halledilmekte bize sadece onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi gelmektedir.

Gizlilik ve güvenlik?
Kişisel bilgileriniz (ad, rumuz, e-posta adresi, posta adresi, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez.
Verilerinizin gizlilik ve güvenliği Garanti Bankası'nın 'Ortak Ödeme Sayfası' tarafından sağlanmaktadır.

Hangi ödeme metodunu seçmeliyim?
* Kuraldışın’dan kredi kartı (Visa, MasterCard ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

 

* Kuraldışı tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta % 8,  CD, DVD ürünleri ve kargo için %18’dir.


Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde Kuraldışı'nın düzenlemiş olduğu fatura ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

 

*İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir:


* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.


* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
İade işlemleri


* Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir,  Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Siparişinizi kişisel sayfanızdan iptal edebilirsiniz. Bunun için siparişinizi detaylı görüntüleme sayfasına gidiniz, not kısmına siparişinizi iptal etmek istediğinizi belirtiniz ve gönder butonuna basınız. Siparişiniz yetkili arkadaşlarımız tarafından iptal edilerek tarafınıza bilgi verilecektir.

Ayrıca telefon ile tarafımıza ulaşarak da siparişinizi iptal etmek istediğinizi bildirebilir ve ilgili arkadaşlarımız tarafından yönlendirilerek siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Sipariş iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.

Sitemizden kredi kartı ya da havale ödemesi ile yapmış olduğunuz ve onaylanmış siparişlerinizde yapılan iptal, değişiklik ya da ürün iade işlemleri sonrasında tarafınıza bilgi verilmektedir.

İptal işlemi onaylandığında, siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.


CD’lerden Nasıl Yararlanılır

 
 
Kuraldışı Yayıncılık Her Hakkı Saklıdır 2015
Alemdar Mah. Çatalçeşme Sok. Fırat Han No:30 Kat:2
Cağaloğlu / İstanbul